Naše příběhy

PŘÍBĚH PANÍ ŘÍHOVÉ Z PÍSKU

Její syn Vojta má těžkou poruchu krvetvorby a velký problém s imunitou. Znamená to pro něj na dlouhou dobu odloučení z kruhu kamarádů, nesmí chodit do školy, protože jakákoliv pro zdravého člověka banální infekce ho může velmi ohrozit. Jeho maminka vychovává ještě další dvě děti a je na to sama. Pořídit synovi počítač by pro ni bylo finančně velmi náročné. Na doporučení MUDr. Smrčkové, která zná dobře osud chlapce, jsme z peněz dárců počítač Vojtovi zaplatili. Díky Vám se může Vojta vzdělávat, mailovat, chatovat, prostě být ve spojení se světem. A je šťastný, protože na svůj problém není sám…

PŘÍBĚH MICHAELY ČÍŽKOVÉ Z PRACHATIC

Před 2 lety mojí kamarádce onemocněla její roční dcerka a po všech možných vyšetřeních jí zjistili onemocnění akutní leukémií. Ze dne na den se ocitly v nemocnici a podstupovaly léčbu této zákeřné nemoci. A protože na delší dobu se jejich druhým domovem stala nemocnice, tak jsem tam za nimi jezdila, abych je rozptýlila a hlavně psychicky podpořila. Přiznám se, že do té doby jsem o této nemoci skoro nic nevěděla. Byly v nemocnici skoro rok a za tu dobu jsem se i já začala seznamovat se sestřičkami a s lékaři tohoto oddělení budějovické nemocnice. Viděla jsem tam několik dětí, které se léčily, ale potkávala jsem tam i rodiče s dětmi které již chodily ,,jen“ na kontrolu a s velkou nadějí v očích, že už to mají vše za sebou.

A tak jsme se s Lenkou rozhodly, že nějak pomůžeme. Že těm malým capartům, nějak zpříjemníme jejich pobyt v nemocnici. Napadlo nás tedy udělat takovou malou módní a kadeřnickou show. A protože se to asi zřejmě líbilo, tak již letos pořádáme třetí ročník této akce. Možná i proto, že si vše zajišťujeme a sháníme sami od sponzorů až po občerstvení. A samozřejmě zapojujeme všechny rodinné příslušníky.

Jsme opravdu pyšné na to, že za pomoci našich sponzorů – a je docela těžké v této době sponzory sehnat –se nám daří vždy vybrat nějaké finanční prostředky a těší nás, že mají vzrůstající tendenci.

Třetí ročník přehlídky, jejíž hlavním organizátorkou je Michaela Čížková se koná již 12. 10. 2013 opět v klubu Byblos v Prachaticích, jako vždy. Oficiální začátek je ve 20 hodin a vstupenky budou stát 160 Kč. Přehlídka je ve svatebním a společenském duchu, uvidíte i spodní prádlo. Opět se bude dražit kalendář, který jsme fotili v květnu. Přijeďte a podpoříte dobrou věc.

pomáháme dětem s leukémií
a nádorovým onemocněním

Pomáhejte s námi